Kutlama...

Kutlama...

HABER TARİHİ: 26 Haziran 2019
1207 Kişi okudu

Değerli Meslektaşlarımız,

Prof. Dr. Ahmet Karaoğuz, Prof. Dr. İsmail Hakkı Çallı ve Prof. Dr. Oğuz Polatkan derneğimiz tarafından IFSSH Pioneer adayları olarak önerilmişler ve 17-21 Haziran 2019 tarihlerinde Berlin'de düzenlenen  Dünya El Cerrahisi (IFSSH) Kongresinde "Pioneer of Hand Surgery" ödülünü teslim almışlardır.

Kongrede ayrıca derneğimiz üyelerinden, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Birleşik El Cerrahisi Yan Dal Eğitim programına devam eden Dr. Barış Kafa, FESSH'in ilk kez verdiği Training Fellowship ödülünü kazanmıştır. 

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesinden Dr. Hakan Özbey FESSH Board sınavında başarılı olarak diploma almaya hak kazanmıştır.

Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Saygılarımla, 

Prof. Dr. Levent Yalçın

TEÜECD Yönetim Kurulu Adına

 

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Başkanı ve Yönetim Kurulu ile Dernek Üyelerimize;

 

Derneğimiz tarafından IFSSH Pioneer adayı olarak önerildiğim için şükranlarımı arz ediyorum.

 

Teveccüh gösterdiğiniz adaylığım IFSSH Yönetim Kurulu ve Aday Seçme Komitelerince de uygun görülerek “IFSSH Pioneer of Hand Surgery” ödülü, Berlin’de 14 üncü IFSSH Triennial Kongresinde, 17 Haziran 2019’deki Açılış Töreninde bana tevdi edildi. Bu yüce kurulun başkanı ve üyelerine de en derin saygılarımı ve kalpten teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Bu ödül yaşayarak çok şeyler öğrendiğim hayatımda aldığım en büyük ödüldür. Burada eğitim aldığım ulusal ve uluslararası usta eğitmenlerimi saygıyla anıyorum.

 

Sizlerin varlığı  ve desteği olmadan ben Berlin’de olabilir miydim?  Orada benliğimde sizlerden bir parçayla bütünleştiğimi hissederek sahneye çıktım.

 

Beraber çalıştığım arkadaşlarım bilirler, “Otur ayakların yere bassın, uçma” derdim. Ben bu uyarımı o sahnede uygulayamadığımı itiraf etmeliyim. O salondaki muhteşem topluluğun yarattığı rüzgarla, nedendir bilmiyorum, adeta kanatlanıp o coşku ve sevinç ile uçmağa başladığımı hissettim.

 

Uçuş tabipliği yaptığım gençlik yıllarında TF -104 G Starfighter ve F-5 B Freedom fighter ile ses süratini (MACH) yani ses duvarını aşmışlığım aklıma geldi bir anda. Orada ses duvarını daha rekor seviyede aştığıma inanıyorum.

 

Uçuştan açılmışken, aldığım bir hayat dersinden bahsetmeliyim. Pilot arkadaşlarıma “Hanginiz uçarken daha iyisiniz?” diye sorduğumda “En uzun yaşayanımız” cevabını alırdım. O zamandan beri benim felsefem, mesleğimde bir maraton yarışçısı gibi kaplumbağa hızıyla hayatıma yön vermeğe çalışmak oldu.

 

Mevlana’nın “Danış ki danışılan insan olasın” sözünü hatırlatarak, beraber çalıştığım ve çalışamadığım tüm meslektaşlarıma gönülden ellerimi uzatıyor, el veriyorum.

 

Bizim kuşağımızı daha ileriye taşıyacak genç meslektaşlarıma da nice “IFSSH Pioneer of Hand Surgery” ödülünün nasip olmasını dileyerek hepinize sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.

 

Saygılarımla.

 

Dr. Ahmet Karaoğuz

 

 ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun